Get Adobe Flash player

666 do mroku

gong666

Powieść zakwalifikowana do międzynarodowej nagrody literackiej Angelus 2015 r.

K O N I E C   Ś W I A T A w   R A D O M I U  ?!

Powieść science-fiction, doskonała baśń, czarna groteska czy też po prostu humoreska? Bez względu na to, do jakiego gatunku literackiego ją zaliczymy, jasno pokazuje nam, jak w chwilach, kiedy chodzi o nasze życie, bardzo szybko przełamujemy własne uprzedzenia i stereotypy. Jesteśmy gotowi złamać wszelkie własne zasady, którym od lat hołdujemy, aby oddać własną przyszłość w ręce człowieka na co dzień godnego pogardy. Wprost nienawidzimy go, przeklinamy, a widząc na ulicy po wyjściu z kościoła, w myślach opluwamy.

W książce tej sprawdzają się powszechnie znane nam dwa bardzo stare powiedzenia: przysłowie „tonący brzytwy się chwyta” i doktryna Machiavellego „cel uświęca środki”. Nawet najwięksi „Panowie” tego świata w obliczu zagrożenia są w stanie znosić impertynencję, grubiaństwo, bezczelność, aby tylko ratować swoje komfortowe życie.

Być może właśnie tak będzie wyglądał koniec naszej egzystencji. Jednak, jaki on by nie był, uważamy, iż warto sięgnąć po tę pozycję.

 

fragment (pdf)

 

Książka w wersji elektronicznej dostępna w empiku oraz innych księgarniach internetowych

także w wersji na urządzenia mobilne.

Wersja drukowana w księgarniach!

2 Responses to 666 do mroku

  • Przeczytałem Pana książkę ,,666 do mroku” i muszę przyznać , że jestem zdumiony, gdyż to co mówi Pan w wywiadzie jest naprawdę rzetelną prawdą. Każda książka jest o czym innym. Jak Pan to robi? Jeżeli chodzi o ,,666 do mroku” przeczytałem w niecałe trzy godziny . Jak dla mnie jest świetna. Puszcza Pan oko do czytelnika, iż jest to prawda, ale tak naprawdę fantazja, a zarazem fabuła i szybka akcja jest doskonała.Myślę , że Coben czy King nie powstydziliby się Pana pozycji w swojej twórczości. Ciekaw jestem co Pan takiego wymyślił w książce która ma się ukazać w maju,,pod cmentarnym aniołem”. Gratuluję bo w końcu ktoś pisze w Polsce po amerykańsku. Pozdrawiam
    Miro

  • Witam.
    Jestem rodowitą Radomianką i rozpiera mnie dumna z tego , że w końcu Pan zdecydował się napisać pełnokrwisty horror z głębokim przesłaniem dziejący się w moim mieście. Tym bardziej jestem zachwycona, iż nie bał się dotknąć nie ujmując , ani nie obrażając w żaden sposób Papieża. Myślę jednak , że książka ta trafi do nielicznych, gdyż tytuł odstraszy tych pseudo deklarujących się katolików zanim wezmą ją ogóle do ręki.( powinni bać się raczej swoich grzechów , a nie trzech szóstek) No ale cóż taki taki mamy kraj. Biblię widzieli tylko z okładki, a co się w niej znajduje o tym nie mają zielonego pojęcia. Odsyłam ich do objawienia Św. Jana w księdze apokalipsy .A ja jestem katoliczką z krwi i kości( Biblię przeczytałam wielokrotnie) i tylko dlatego sięgnęłam po Pana książkę , aby przekonać się czy jest to propaganda satanizmu. I muszę szczerze przyznać , że bardzo się miło rozczarowałam. Powieść jest doskonała, a sam Radomozaur i Pan Józef pasują do otaczającej nas hipokryzji jak mało kto. Pozdrawiam Pana , życząc naprawdę wielkich sukcesów, bo uważam , że na takie Pan zasługuje ( bez względu na Pańskie tytuły). Zachwycona czytelniczka Pańską literaturą. Przeczytałam wszystkie dotąd wydane Pana książki)
    Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż zadanie matematyczne aby dodać komentarz. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.